O nás

Jsme skupina digitálních nomádů, kreativců a dobrodruhů, které spojuje fascinace léčivými a posvátnými bylinami – od jejich původu až po tradiční metody pěstování.

Cestujeme po světě, objevujeme jedinečné genetiky medicinálních semínek a učíme se od původních obyvatel, pro které jsou tyto rostliny nedílnou součástí kultury, léčitelství a spirituality.

Když zrovna nejsme na cestách, pěstujeme některá z těchto vzácných semen, vytváříme živou organickou půdu a čerpáme inspiraci z tradičních pěstitelských metod původních komunit, které respektují přírodu i hluboké znalosti předků.

Přidejte se k nám a objevujte s námi tajemství pěstování ašvagandy, indiánského tabáku, CBD konopí, šalvěje bílé a dalších posvátných rostlin s hlubokými kořeny v historii i medicíně. 🌿

Terezie

Pěstuju = tvořím

Už pár let mě zajímá téma původních obyvatel. Ochrana přírody v kontextu života původních obyvatel, jejich historie a tradiční vizuální jazyk byla témata, která mě provázela na fakultě umění a často se objevovala v mé tvorbě výtvarné i hudební.

Tato fascinace mě přivedla k hlubšímu zájmu o kulturu původních obyvatel, jejich rituály, vztah k přírodě a k léčivým bylinám, které jsou s těmito kulturami úzce spjaty.… Celý text

Teprve cesta do Kanady mi ale otevřela nové obzory. Setkání s indiánskými komunitami a sdílení jejich znalostí o bylinách a organickém pěstování mě hluboce fascinovalo a probudilo ve mně touhu to všechno pochopit a tvořit.

A tak jsem začala pěstovat tyto posvátné a léčivé byliny ve vlastní homemade živé organické půdě. Indická ašvaganda, severoamerické šalvěje nebo australská manuka mi teď roste na zahradě u nás na Moravě.

Jak se jim daří v jiném podnebí? Jakou půdu potřebují? Jaké mají léčivé benefity? Právě o tom píšu. O bylinách s duší, o tradičním pěstování, o poznatcích, které mi předali lidé, kteří v těchto rostlinách vidí mnohem víc než jen listy a kořeny.

Vojta

zpravodaj z Berlína

Berlín mi vždy připadal zajímavý; je to město s výjimečnou historií, bohatou osobitou kulturou a multikulturním obyvatelstvem žijícím v respektu jeden ke druhému. Mimo kratší návštěvy jsem však nepřemýšlel nad tím, zde žít.

To se změnilo loni, tedy v roce částečné legalizace marihuany v Německu. Ke konopí jsem … Celý text si začal pěstovat vztah už jako náctiletý, přirozeně mě tedy zajímá, jak se s leckdy kontroverzním tématem největší evropská ekonomika vypořádá a jaký má zdejší společnost ke konopí vlastně vztah.

Ukáží Němci, že umí skloubit rekreačním užívání a pěstování, komunitní kluby, využití v medicíně a předejití společenských rizik? Nebo se nový zákon ukáže jako selhání státu notoricky známeho svou zkostnatělostí a byrokracií?

Stane se z Berlína nový, ba lepší Amsterodam? Jak se od legalizace změnil trh s marihuanou a jaké jsou trendy? Jaká genetika je v hlavním městě oblíbená? A pro tento blog i pro mě osobně zásadní téma – jak vypadá místní komunita pěstitelů a zda jdou cestou organické, šetrné péče, nebo se řídí poměrem cena/výkon?

Liberální Berlín je ideální lokací pro hledání odpovědí na tyto a spousty dalších otázek. Na mém blogu se můžete těšit na překvapivé poznatky, zábavné zážitky a příjemná setkání, (a možná i trochu deziluze), které takové hledání berlínského konopného Zeitgeistu obnáší.